Osobnosti podporující PIAAC

V případě problémů s přehráváním videa si prosím zkontrolujte, zda máte nainstalovanou odpovídající verzi aplikace Adobe Flash Player (poslední verzi stáhnete zde), případně zda máte nainstalovaný JavaScript (poslední verzi stáhnete zde) a zda ho má váš internetový prohlížeč povolen.

Václav Hampl
rektor Univerzity Karlovy

Pro každého z nás je důležité, jestli žijeme v národě, jehož významnou součástí je vzdělanost – péče o vzdělanost a s tím související kulturní úroveň.

Zdeněk Svěrák
dramatik a herec

Z hlediska člověka, který se stará o humor, můžu prohlásit, že čím je člověk vzdělanější, tím víc má příležitostí k smíchu. Je mi líto diváka, který se bezradně rozhlíží, čemu se jeho sousedé smějí. Ne, že by neměl smysl pro humor. Chybí mu pouze znalosti, které by spojil s tím, co slyší z jeviště, aby vznikla výbušná směs.

Zdeněk Svěrák - dramatik a herec

Stanislav Bernard
spolumajitel pivovaru

Vzdělanost bude hrát čím dál tím větší roli. Bez vzdělanosti nemůžeme být jako země úspěšní.

Jana Flechtnerová
Sociální pedagožka

Vzdělávání je oblast, která nás provází celým životem, a tento výzkum nám ukáže, kde bychom se měli po zbytek života dále vzdělávat.

Radek Banga
zpěvák

Výzkum PIAAC může pomoci k tomu, aby české školství vědělo, kam koncentrovat svoji energii, kam zaměřit pozornost a finance.

Jana Roithová
vědkyně

Svět se velice rychle vyvíjí a systém vzdělávání nemůže pokulhávat za celkovým rozvojem společnosti, proto je důležité pravidelně zjišťovat úroveň vzdělanosti.

Investice do rozvoje vzdelávání

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky